OGŁOSZENIA  PARAFIALNE.

NIEDZIELA  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

04.06.2023 R.

 

1.  Dzisiaj o godz. 9.30 grupa 47 uczniów z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Zarówno dzieci , rodziców jak i najbliższe rodziny  , polecamy modlitwie parafian. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. o godz. 17.00. We wtorek odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych ,  dzieci przynoszą świece gromnice.

2.  Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wykonanie dekoracji kościoła, za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.

3.  Dzisiaj / 4 czerwca /   obchodzimy  Święto Dziękczynienia  pod hasłem „ Dziękujemy za czyniących pokój.”  W parafiach po każdej Mszy św.  zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4.  W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Niech Chrystus ukryty pod postaciami eucharystycznymi błogosławi naszej Ojczyźnie, parafii, naszym rodzinom i darzy je pokojem. Msze św. o godz. 8.00 , 9.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy . Prosimy Służbę Liturgiczną , asystę kościelną , Kółka Różańcowe, lektorów , ministrantów , bielanki , dzieci z I Komunii św. i Komunii rocznicowej o aktywny udział w procesji eucharystycznej. Prosimy p. Wójt i władze Gminy Jasieniec o przygotowanie trasy procesji Bożego Ciała.  Przygotowanie ołtarzy :

I ołtarz przy ul. Czerskiej – mieszkańcy miejscowości PABIEROWICE

II ołtarz przy ul. Topolowej – mieszkańcy miejscowości KURCZOWA  WIEŚ

III ołtarz przy ul. Pałacowej – mieszkańcy miejscowości JASIENIEC DZIAŁKI

IV ołtarz przed kościołem – mieszkańcy miejscowości  NOWY MIEDZECHÓW

5.  W środę 21 czerwca o godz. 18.00 Ks. Biskup Tadeusz Pikus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

6. Przypominamy w miesiącu czerwcu  codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.  W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić : Paulina Maria Wawrzkiewicz, panna z par. tutejszej i Karol Władysław Piwowarczyk, kawaler z par. Zakrzew. Zapowiedź II.  Damian Krzemiński , kawaler z par. MB RFóżańcowej z Piaseczna i  Justyna Maik, panna z par. Tutejszej. Zapowiedź II

 
 
 

 

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz