I  NIEDZIELA   ADWENTU.

29.11.2020 r.

1.  Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w życiu Kościoła. Okres Adwentu w który wkraczamy ma podwójny       charakter: jest czasem oczekiwania na         powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem          naszego       przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia .

2.  Msze św. roratnie, na które zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież, będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7 rano. Dzieci będą otrzymywać bombki. Każda jest inna i każda mówi o różnych obliczach dobrych uczynków, które mogą być spełnione nawet przez małe dziecko. Bombki mogą ozdobić domową choinkę lub tę , która stanie w świątyni. Dzieci, które będą przychodzić na roraty w ostatnim dniu otrzymają ciekawe pamiątki. Na roraty przynosimy lampiony.

3.  W NIEDZIELĘ  / 6 grudnia /  w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Na Mszę św. o godzinie 9.30. do naszego kościoła przybędzie Św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z św. Mikołajem z którym można będzie zrobić sobie zdjęcie i który przyniesie słodkie upominki.

4.  W przyszłą niedzielę będzie wystawiona choinka z aniołkami, z wiekiem dzieci i młodzieży, dla których będzie można przygotować paczkę świąteczną. Jest  to nasza pomoc i okazanie miłości. Paczki przynosimy do IV niedzieli Adwentu, do zakrystii lub na plebanię umieszczając w paczce  aniołka z danymi dziecka.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Czachowa za złożenie ofiary 1800 zł i mieszkańcom Jasieńca Osiedla i ul. Pałacowej 1060 zł. na położenie kostki na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać Panom Henrykowi Siedleckiemu i Marcinowi Manowieckiemu za przeprowadzenie zbiórki w Czachowie, Pani Hannie Grabowskiej za wykonanie wieńca adwentowego.

6. W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić: Rafał Kazimierski, kawaler z parafii Boglewice i Wioleta Sotek, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. +Kazimierza Gajdarskiego  i Ewę Annę Magdziarz. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz