I  NIEDZIELA   ADWENTU.

28.11.2021 r.

1.  Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w życiu Kościoła  -  ADWENT.

2.  Codzienna Msza św. roratnia dla dorosłych , dzieci i młodzieży o godz. 7.00 rano,  będzie się kończyć o godz. 7.40 ażeby uczniowie mogli zdążyć do szkoły.

Przez 20 powszednich  dni tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach  związanych z Ewangelią. Dzieci otrzymają mapę Ziemi Świętej i 20 obrazków na kolejne dni rorat.  Na roraty przynosimy lampiony.

3. Za dwa tygodnie tj. w II niedzielę  Adwentu / 12 grudnia / rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE  ADWENTOWE. Rekolekcje poprowadzi O. Jacek Szewczyk , salwatorianin.

4. We wtorek o godz. 17.00  zebranie Rady Parafialnej na plebanii.

5.  W  poniedziałek / 6 grudnia /  w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Na Mszę św. o godzinie 17.00 do naszego kościoła przybędzie Św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z św. Mikołajem z którym można będzie zrobić sobie zdjęcie i który przyniesie słodkie upominki.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, o godz. 16.00 spowiedź , o godz. 17.00 Msza św i nabożeństwo do Najświętszego  Serca Pana Jezusa.

7. W poniedziałek, 29 listopada, po Mszy świętej o godz.17.00, odbędzie się otwarte spotkanie Synodalne, na które zaproszeni są wszyscy chętni, którym na sercu leży dobro Kościoła.
8. W czwartek, 2 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym.
9. Przypominamy o możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek o godz. 6.30 w kościele i odwiedzania obłożnie chorych z Panem Jezusem w domach.

10.  Wzorem lat poprzednich przygotowana  jest choinka z aniołkami, z wiekiem dzieci i młodzieży, dla których będzie można przygotować paczkę świąteczną. Jest  to nasza pomoc i okazanie miłości. Paczki przynosimy do III niedzieli Adwentu, do zakrystii lub na plebanię umieszczając w paczce  aniołka z danymi dziecka.

1.

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk