OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V  NIEDZIELA  WIELKANOCY

19.05.2019 R.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do Komunii rocznicowej.
  2. We wtorek o godz. 18.00 majówka w Turowicach, w środę w Nowym Miedzechowie i w sobotę w Tworkach.
  3. W Piłkarskiej Lidze Ministrantów w grupie Gimnazjum ministranci z naszej parafii zajęli III miejsce, zaś w grupie Podstawówka młodsi ministranci zajęli II miejsce. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych miejsc.

1. Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 20 do 27 listopada / a więc w terminie , kiedy kończą się prace w sadach / Transport samolotem, wyżywienie : śniadania i obiadokolacje. Cena pielgrzymki 3280 zł. + 200 $. Pytania w sprawie pielgrzymki i zapisy u ks. Proboszcza. W programie pielgrzymki będziemy zwiedzać Cezareę Nadmorską, Górę Karmel, Nazaret, Górę Błogosławieństw, Kafarnaum, Jezioro Genezaret, Górę Tabor, Kanę Galilejska, Betlejem, Jerozolimę, Górę Kuszenia i Morze Martwe. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w ulotkę na temat pielgrzymki.

1. W związku z wieloma pytaniami związanymi z postawieniem plakatu wyborczego na terenie parafialnym , wyjaśniam:

- Pan Tadeusz , nasz parafianin, wolontariusz i sympatyk partii to dobry człowiek, miał dobre chęci, ale same dobre chęci nie wystarczą. Zapytał mnie o zgodę na postawienie plakatu na terenie parafialnym. Zrobił to w czasie i miejscu najmniej odpowiednim , w czasie wizytacji  parafii przez Biskupa. Mój brak odpowiedzi uznał za przyzwolenie, którego faktycznie nie otrzymał.

-  chciałem podziękować przedstawicielom lokalnych władz Prawa i Sprawiedliwości w Grójcu i posłom z plakatu, którzy bardzo szybko podjęli interwencję i usunęli plakat z posesji parafialnej.

-  Posłom umieszczonym na plakacie, przeciwko którym użyto plakatu w kampanii wyborczej w sposób niesprawiedliwy, a którzy zachowali się tak jak trzeba, życzę dobrego wyniku w wyborach, aby godnie reprezentowali Polskę w Parlamencie Europejskim.

­­-  wszystkich Parafian zachęcam do wzięcia udziału w wyborach.

1. W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić: Bartłomiej Aleksander Załęski, kawaler z parafii Belsk Duży i Monika Czyżewska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz