OGŁOSZENIA  PARAFIALNE .

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA.

23.02.2020 R.

1.  W najbliższą środę / 26  lutego / przypada  Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii, tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki post to czas święty, czas szczególny. Przyjmujemy go jako dar Boży, abyśmy na nowo odnaleźli drogi naszego życia wiodące na szlaki zgodne z wolą Stwórcy. Wielki Post jest czasem do którego stosuje się czwarte przykazanie kościelne : „ Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych , a w czasach pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.” Msze święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00 i  17.00
  2. Przypominamy - w Środę Popielcową wszystkich katolików  obowiązuje post ścisły  i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  • w środę rozpoczynają się i trwają do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • od Środy Popielcowej rozpoczyna się   Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu obchodzony pod hasłem : „ Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.”
  1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pasyjne : w piątki Droga Krzyżowa , o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych , w niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.30.
  2. We wtorek  po Mszy św. o godz. 17.00  spotkanie katechetów na plebanii.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców i dzieci , które przygotowują się do I Komunii św.
  4.   W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić: Damian Puławski, kawaler z parafii tutejszej i Bogusława Czasak, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie. Zapowiedź I.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą śp. + Jadwighę Wiesławę Kowalczyk. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz