01.08.2021r.

1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc sierpień , miesiąc szczególnych rocznic patriotycznych i uroczystości religijnych. Dzisiaj przypada 77 rocznica Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 (Godz. „W”). ZOSTANĄ uruchomione dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej. Sygnał ten będzie wyrazem hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. W miesiącu sierpniu przedmiotem naszej szczególnej refleksji staną się sierpniowe dni przebudzenia narodowego na polskim Wybrzeżu. W połowie miesiąca sierpnia chcemy pamiętać o rocznicy bitwy obronnej 1920 roku - Cudu nad Wisłą. Sierpień jest miesiącem pielgrzymowania. Wszystkie te wydarzenia z naszej historii noszą w sobie niezatarty ślad naszej wiary i ufności w moc i potęgę miłosiernego Pana i Króla wszystkich czasów. Pamiętajmy również , że miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji od alkoholu .

2. W piątek, w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada I piątek miesiąca, o godz. 16.00 spowiedź, o 17.00 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. 2 sierpnia 2021 r. o godz. 15.00 w parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie , nasza Parafianka s. Agnella Jakubczak podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Michała Janochy , złoży profesję wieczystą. Siostrę Agnellę Jakubczak polecamy naszym wspólnym modlitwom.

4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, w kościele.

5. Przypominamy o pielgrzymce do Głogowca. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

6. W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić : Gracjan Robert Gołębiowski, kawaler z Ostrołęki i Klaudia Joanna Ucinek, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II. Arkadiusz Bogusław Żukowski, kawaler i Karolina Cisdzedwska, panna , oboje z parafii MB Szkaplerznej w Warce. ZapowiedźI.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą śp. + Marię Zielińską. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz