OGŁOSZENIA   PARAFIALNE.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO.

16.05.2021 R.

1.  Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.

2. W ubiegły piątek ks. Biskup Michał Janocha  udzielił naszej młodzieży w liczbie 58 osób sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za ich zaangażowanie przy bierzmowaniu i za złożone ofiary pieniężne na potrzeby parafii.

3. Bóg zapłać strażakom z Gośniewic za przeprowadzenie dezynfekcji kościoła.

4. W czwartek o godz. 19 Bractwo Najświętszego Sakramentu zaprasza na adorację.

5.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii w tym dniu przypada odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona  o godz. 12.00. Zapraszamy asystę procesyjną i poszczególne grupy parafialne.

6.   W piątek, sobotę i niedzielę / 21, 22 i 23  maja / przypada w naszej parafii 40 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji dla mieszkańców poszczególnych miejscowości na piątek i sobotę :

- Justynówka , Twork i Alfonsowo ............................................. godz. 9-10

- Częstoniew  oraz Falęcin ........................................................... godz. 10-11

- Czachów i Wygnanka  ............................................................... godz. 11-12

- Kociszew, Mięsy i Przyłom  ......................................................  godz. 12-13

- Gniejewice, Gośniewice i Warpęsy  .......................................... godz. 13-14

- Jasieniec i Jasionna  ...................................................................  godz. 14-15

- Kurczowa Wieś, Miedzechów i Olszany ................................... godz. 15-16

- Pabierowice, Turowice Kolonia i Wieś  ....................................  godz. 16-17

7. W najbliższą sobotę 22 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Św. , po Mszy św. i nabożeństwie majowym, Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza parafian na godzinne czuwanie  przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. / program czuwania wywieszony w gablocie przed kościołem /

8. Przypominamy, zbliża się święto Bożego Ciała. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku nie wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice Jasieńca. Cztery ołtarze  zostaną postawione przy kościele. Bardzo prosimy, aby w tym roku skromne  ołtarze przygotowali :

I ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Czachów

II ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Jasionna

III ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Olszany

IV ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Tworki

9. 29 maja w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej 20 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza. Wśród nich jest nasz parafianin diakon  Mariusz Balcerowicz. Diakonów , którzy przyjmą święcenia prezbiteratu polecamy naszym modlitwom.

10. W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić:  Daniel Przybytniak, kawaler z parafii Lewiczyn i Joanna Lewandowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz