XVII  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

26.07.2020 R.

NIEDZIELA, ODPUST ŚW. ANNY

1. Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny. Oddajemy cześć św. Annie, która po św. Rochu jest drugą patronką naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna.
  2. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszym modlitwom polecamy wszystkich, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Ojczyznę. O godz. 17.00 uruchomione zostaną wszystkie dzwony kościelne Archidiecezji Warszawskiej. Będzie to forma hołdu poległym i żyjącym Powstańcom Warszawy. Pamiętajmy również, że miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji alkoholowej.
  3.  Już po raz ósmy wyruszy z naszej parafii pielgrzymka rowerowa do Głogowca - miejsca narodzin Świętej Siostry Faustyny.  Odbywa się w dniach od 22 do 25 sierpnia 2020r. Zapraszamy pojedyncze osoby jak i całe rodziny do tej formy odnowienia sił duchowych i fizycznych. Ograniczeń wiekowych nie ma, wystarczy postanowienie o wyjeździe i sprawny rower. Informacje na temat wyjazdu oraz telefony kontaktowe znajdują się na plakacie w gablocie.
  4. Bóg zapłać P. Renacie Tul za stworzenie pięknego tryptyku w postaci trzech dekoracji ołtarzowych przez trzy ostatnie niedziele. Jeżeli ktoś ma zdolności dekoracyjne, a chciałby się nimi podzielić, to prosimy o wykorzystanie ich w następnych dekoracjach.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. + Józefa Walczaka i Adama Wójcika. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz