OGŁOSZENIA   PARAFIALNE.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO.

24.05.2020 R.

1.  Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.

2.  Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie prosi o wygłoszenie z ambony w ciągu dwóch najbliższych niedziel, że dnia 10  czerwca 2020 roku nasz parafianin , alumn Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Mariusz Konrad Balcerowicz, syn Janusza i Elżbiety, ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Kandydata na diakona polecamy naszym wspólnym modlitwom.

3.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii w tym dniu przypada odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona  o godz. 12.00. Zapraszamy asystę procesyjną i poszczególne grupy parafialne.

4.   W piątek, sobotę i niedzielę / 29, 30 i 31  maja / przypada w naszej parafii 40 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji dla mieszkańców poszczególnych miejscowości na piątek i sobotę :

- Justynówka , Twork i Alfonsowo ............................................. godz. 9-10

- Częstoniew  oraz Falęcin ........................................................... godz. 10-11

- Czachów i Wygnanka  ............................................................... godz. 11-12

- Kociszew, Mięsy i Przyłom  ......................................................  godz. 12-13

- Gniejewice, Gośniewice i Warpęsy  .......................................... godz. 13-14

- Jasieniec i Jasionna  ...................................................................  godz. 14-15

- Kurczowa Wieś, Miedzechów i Olszany ................................... godz. 15-16

- Pabierowice, Turowice Kolonia i Wieś  ....................................  godz. 16-17

5. W najbliższą sobotę 30 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Św. , po Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy parafian na godzinne czuwanie  przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Przypominamy, zbliża się święto Bożego Ciała. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku nie wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice Jasieńca. Cztery ołtarze  zostaną postawione przy kościele. Bardzo prosimy, aby w tym roku skromne  ołtarze przygotowali :

I ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Wygnanka

II ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Częstoniew

III ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Warpęsy

IV ołtarz  – mieszkańcy miejscowości Falęcin

7. 28 maja w czwartek przypada 39 rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego.

8. 30 maja w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej 20 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza. Wyświęconych neoprezbiterów polecamy naszym modlitwom.

9. W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić: Paweł Sławomir Derecki , kawaler z parafii św. Tomasza w Warszawie i Emilia Maria Wielgus , panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. + Jana Deluga. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz