1. OGŁOSZENIA  PARAFIALNE.

  V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 2. 18.03.2018 r.

 3.  

  1.  
 4. 1.Liturgia dzisiejszej niedzieli, już V w okresie Wielkiego Postu, wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej.  Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki : dla dzieci o godz. 16.00 , zaś dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.30.

  2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców i dzieci , które przygotowują się do I Komunii św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.

  3. Jutro 19 marca w kościele seminaryjnym w Warszawie o godz. 16.30, w Uroczystość św. Józefa dwaj alumni z naszej parafii przyjmą z rąk Ks. Biskupa Michała Janochy kolejne posługi w dążeniu do kapłaństwa. Alumn IV roku Mariusz Balcerowicz przyjmie posługę akolitatu. Akolita jest szafarzem nadzwyczajnym  Eucharystii i może w czasie Mszy św. udzielać Komunii św. Alumn III roku Adam Rzeczkowski przyjmie posługę lektoratu i będzie mógł czytać w czasie liturgii Pismo św. Alumnów Mariusza i Adama polecamy naszym modlitwom.

  4.   W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Dzieci przychodzą z palmami na 9.30 a młodzież na 17.00.

  5.  W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową 24 marca młodzież  z naszej parafii, udaje się na spotkanie młodych w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zbiórka  przed kościołem i wyjazd autokarem o godz. 9.00 powrót około godz. 15.00. Młodzież zabiera ze sobą kanapki.

  6.  Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się kosz na produkty żywnościowe , z których będą przygotowane paczki  świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Ofiary pieniężne na ten cel możemy składać do skarbonki koło kosza. Bóg zapłać za włączenie się w akcję NIESIENIA POMOCY.

  7.  W okresie przedświątecznym przypominamy o codziennej spowiedzi 15 minut przed Mszą św.

  8.  Bóg zapłać mieszkańcom Falęcina, Twork, Jasionnej, Olszan , Gniejewic, Justynówki i Alfonsowa, Pabierowic, Turowic Kolonii i mieszkańcom  Jasieńca z ul. Olszańskiej i Zakościelnej, Jasieńca ul. Wareckiej od P. Łukasiak do P. Owczarek i Czachowa za  ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać również paniom i panom, którzy ofiarowali swój czas, wysiłek i przeprowadzili zbiórkę.

  9.  Pielgrzymka na nocne czuwanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia br. Wyjazd z parkingu przed kościołem 14 kwietnia / sobota / o godz. 9.00. Powrót w niedzielę 15 kwietnia około godz. 8.00. Koszt : 60 zł. od osoby. Chętni proszeni  są o kontakt z Panią Anną Biernacką.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. + Grzegorza Edwarda Pawłowskiego. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz