IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA .

29.01.2023 R.

1.  Zakończyliśmy wizytację duszpasterską w rodzinach naszej parafii. W czasie odwiedzin duszpasterskich spotykaliśmy się z dużą życzliwością, za którą wyrażamy serdeczne Bóg zapłać. Z rozmów przeprowadzonych w czasie kolędy wynika , że parafianie są zatroskani sprawami swojej parafii . Serdeczne Bóg zapłać za złożone w czasie kolędy ofiary, które przeznaczamy na wykonanie zabudowy dla dwóch konfesjonałów we wnękach w nawach bocznych.

2. W czwartek – 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane  popularnie Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Porządek Mszy św.: godzina 7.00, 9.30 i 17.00. Przyniesione świece gromnice, które zapalamy w czasie Mszy św. symbolizują Chrystusa Światłość Świata.

3.  Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się z wszystkimi osobami , które poświęciły się Bogu poprzez życie w różnych zgromadzeniach zakonnych. Niektóre z nich żyją w bardzo trudnych warunkach materialnych. Dlatego ofiary złożone w tym dniu na tacę   przeznaczone są na utrzymanie sióstr klauzurowych.

4. W sobotę, 4 lutego, Mszą świętą o godz. 17.00 rozpoczynamy odprawianie pięciu kolejnych pierwszosobotnich nabożeństw ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Celem ich jest oddanie czci Maryi i wynagrodzenie Jej zniewag, których nieustannie Jej Serce doznaje.
5.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca . O godz. 16.00 spowiedź św. , o godz. 17.00 Msza św. , wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za tydzień , w niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństw.

6. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu zapewnili transport w          czasie  wizyt duszpasterskich : p. Jadwidze Sędek, Teresie Grabowskiej i Janowi Kuchcie z Częstoniewa, Kzimierzowi Biernackiemu i Zenonowi Sarniakowi z Jasieńca działek i Eugeniuszowi Kowalskiemu z ul. Asfaltowej.

7.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego  śp. + Czesława Olaka. Wieczny odpoczynek ….

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz