1.

5.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22.05.2022 R.

1. Przypominamy, nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie i niedziele są odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje  i o błogosławieństwo w pracy dla rolników, sadowników i ogrodników.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. W sobotę 28 maja nasz parafianin diakon Adam Rzeczkowski w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przyjmie z rąk Jego Eminencji Kardynała Kazimierza Nycza święcenia prezbiteratu. Ks. Adama polecamy naszym modlitwom.
  6. Parafia organizuje wyjazd na święcenia kapłańskie  naszego parafianina diakona Adama Rzeczkowskiego. Wyjazd w sobotę 28 maja  o godz. 8.00.
  7. 29 maja  w niedzielę o godz. 12.00 ks. Adam Rzeczkowski odprawi Mszę św. prymicyjną, na którą zaprasza wszystkich parafian,

8.W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki . Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00  i o godz. 17.00. Będziemy  modlić się za wszystkie nasze mamy , żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki najświętszej , a dla zmarłych  łaskę życia wiecznego.

9.  Zbliża się święto Bożego Ciała . Bardzo prosimy, aby w tym roku ołtarze przygotowali:

I ołtarz przy ul. Czerskiej – mieszkańcy miejscowości Przyłom

II ołtarz przy ul. Topolowej – mieszkańcy miejscowości Gośniewice

III ołtarz przy ul. Pałacowej – mieszkańcy miejscowości Alfonsowo i Justynówka

IV ołtarz przed kościołem – mieszkańcy miejscowości Gniejewice

10. W sobotę przypada rocznica śmierci błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, który zmarł w 1981 roku. Jest to pierwsze wspomnienie  w Liturgii Kościoła.

11. W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąp[ić : Marcin Paweł Wawrzeniak, kawaler z parafii tut. i Monika Joanna Kańska , panna z par. tut.. Zapowiedź II.

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz